October 22, 2018

Usta Oyuncuya Veda

  • 1 Year önce
  • 0

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde geçen pazar günü hayatını kaybeden sinema sanatçısı Kuzey Vargın, İstanbul’da son yolcuğuna uğurlandı.

1 AYDIR TEDAVİ GÖRÜYORDU

Yüksek tansiyona bağlı rahatsızlık nedeniyle Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi gören Kuzey Vargın, daha sonra böbrek yetmezliği teşhisiyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (MSKÜ) sevk edilmişti. 1 aydır yoğun bakımda tedavisi süren Vargın, geçen pazar günü saat 06.30 sıralarında yaşama gözlerini yummuştu.

CENAZESİ KIZI TARAFINDAN TESLİM ALINDI

Vargın’ın ölümü yakınları, sevenleri ve oyuncu dostlarını yasa boğdu. MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu’nda 3 gün bekletilen oyuncu Kuzey Vargın’ın cenazesi, kızı Tuğçe Yamak tarafından teslim alındı. Tuğçe Yamak o sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

SANATÇI DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze nakil aracına konulan cenaze, Milas-Bodrum Havalimanı’na götürüldü. Uçakla İstanbul’a getirilen Vargın için Levent Afet Yolal Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene başta ailesi ve yakınları olmak üzere sanatçı dostları katıldı.
“ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM ONDAN”

Kuzey Vargın’ın eşi Mücella Vargın çok üzgün olduğunu dile getirerek, “Çok üzgünüm, çok şey öğrendim ondan teşekkür ediyorum. Nur içinde yatsın” dedi.
NURİ ALÇO: Zamansız gitti..

Kuzey Vargın’ın arkadaşı Nuri Alço, Türk sinemasının çok değerli jönlerinden birisi olduğunu belirterek, ”Yüreği de bileği de çok sağlamdı. Çok dobraydı. Hayatı yaşamış, sinemayı çok seven birisiydi. Zamansız gitti. Hastalığında Marmaris’te kendisini ziyarete gittiğimde espri yapan, hastalığını umursamayan bir insandı. Çok anılarımız var onunla. O anıların hayaliyle yaşıyoruz şu anda. Ailesine çok bağlı olan, kafasındakini her zaman yapan bir insan. Başımız sağ olsun” dedi.
Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kuzey Vargın, Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir