January 21, 2019

Şanlıurfa’da Türkmenleri Buluşturan İftar

  • 8 Aylar önce
  • 0


Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde özel bir mekanda yapılan iftar etkinliğine Gaziantep Türkmenleri ileri gelenleri ve Türkmen Başkanları,Şanlıurfa Karakeçilileri temsilen CHP eski İl Başkanı Ömer Karakeçili ve Eyyübiye Devlet Hastanesi Müdürü Abdulkadir Akıl,Suruç Karakeçilileri ileri gelenleri,Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız,Karaköprü Belediye Başkan vekili Ahmet Kaytan,Suriye’de bulunan Ben ailesi ileri gelenleri,Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri,Kanaat önderleri,siyasetçiler,gazeteciler ve çok sayıda Türkmen vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN HASAN ÇAY’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

İftar programı öncesibir konuşma yapan Şanlıurfa Türkmen başkanı Hasan Çay yaptığı yaptığı açıklamada şunları kaydetti:”Türkiye’nin çok kritik bir dönemden geçtiğini,Bölgede yaşanan sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Bölgemizde ve özellikle Şanlıurfa’da bulunan Kürtler,Araplar, Zazalar ve Çerkezlerin yüzyıllardır kardeşçe yaşamaktayız.Bin yııldan beridir nasıl birlik beraberlik içerisinde yaşadıksa bugünde hep birlikte birlik beraberlik içerisinde yaşayacağız,yaşamaya devam edeceğiz.Hiç kimse de bu birlik ve beraberliğimizi bozmaya gücü yetmeyecektir. Allah’ın izniyle.Birlikte beraberliğimiz nasıl bin yıldan beri devam ettiyse undan sonra da inşallah bin yıllarca devam edecektir.Başkan Çay,yaklaşan 24 Haziran’da yapılacak olan seçimde vatandaşların tercihi ne olursa olsun, kim kazanırsa kazansın,asıl birlik ve beraberliğin devam etmesidir.Biz bunun için çalışıyoruz.Birlik beraberliğimizi bozmaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz.Başkan Çay,düzenlenen iftar programına katılanlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Öte yandan,İftar programına katılanlardan Yaşar Hamidanoğlu  ve Türkmen Aşireti Kanaat önderi Hacı Abdülkerim Bilim,böyle güzel bir organizasyonu düzenleyen ve Türkmenleri buluşturan Başkan Hasan Çay’a teşekkür ettiler.  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir