January 21, 2019

Şanlıurfa STEM’den anlamlı etkinlik

  • 10 Aylar önce
  • 0


Şanlıurfa STEM Ve Bilim Merkezi çok anlamlı bir bilim etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Yapılan etkinlikte Uzakları yakın yapmak, herkesin bilime ve Fen’e kolayca ulaşabilmesini sağlamak amacıyla merkeze 40 km uzaklıktaki köy okulunda hem eğitim verildi hemde öğrencilere unutulmaz bir Fen Şenliği düzenlendi.

Birey Okul’larının öğrencileri ile kardeş okul seçtikleri Eyyübiye Bakışlar Ortaokul’u öğrencileri bu güzel etkinlikte buluşurken öğrenciler eğlenirken bir taraftanda öğrendiler. Tüm temanın Bilim ve Fen üzerine hazırlandığı bu etkinlikte ogrenciler STEM merkezini gezdiler , eğlenceli etkinlikler yaptılar.

 Kodlama, yazılım, atıklarla inovasyon , Arduino, zeka oyunları gibi atölye derslerine katılan köy okulu öğrencileri etkinliklerin sonunda  zamanın su gibi geçtiğini ve buradan gitmek istemediklerini belirttiler.

STEM Fen Bilgisi öğretmeni Hümeyra Turgut organize ettiği bu etkinlikte konuyla ilgili şunları belirtti ;STEM merkezinin en büyük hedefi  Şanlıurfa’nın her yerine ulaşmak olduğunu belirterek  bunun için her zaman ellerinden gelen her şeyi merkez olarak seve seve  yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Kisa adı STEM olan ve  Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin başharflerinin birleşiminden oluşuyor.

STEM öğrencinin fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birleştirerek kullanması amacıyla oluşmuş bir yaklaşım. Bu yaklaşımda, ilk olarak problem belirleniyor (çocuğun belirlediği problem çok kapsamlı olmak zorunda değil), çözümleme sürecinde matematik ve fen derslerinde öğrendiği konuları hatırlayıp, teknoloji ve mühendislik ile ilgili yeteneklerini kullanarak uygulamaya çeviriyor ve çözüme ulaşıyor (bu süreçte yeni bilgilerde öğreniyor), böylece öğrenme de kalıcı hale geliyor.  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir