July 16, 2018

RUSSIA2018 – Eşleşmeler belli oldu

  • 17 Gün önce
  • 0


Turnuvada grup aşaması, G Grubu’nda oynanan İngiltere – Belçika ve Panama – Tunus müsabakaları ile sona erdi.

2018 Dünya Kupası’nda grup aşamalarının tamamlanmasının ardından A Grubu’nda Uruguay ile ev sahibi Rusya, B Grubu’nda İspanya ile Portekiz, C Grubu’nda Fransa ile Danimarka, D Grubu’nda Hırvatistan ile Arjantin, E Grubu’nda Brezilya ile İsviçre, F Grubu’nda İsveç ile Meksika, G Grubu’nda Belçika ile İngiltere ve H Grubu’nda Kolombiya ile Japonya son 16 turuna yükseldi.

Turnuvaya grup aşamasında veda eden takımlar ise son şampiyon Almanya’nın yanı sıra, Suudi Arabistan, Mısır, İran, Fas, Peru, Avustralya, Nijerya, İzlanda, Sırbistan, Kosta Rika, Güney Kore, Tunus, Panama, Senegal ve Polonya oldu.

EN GOLCÜ OYUNCU

Grup aşamasında en fazla gol atan oyuncu, G Grubu’nu ikinci sırada noktalayan İngiltere’nin golcüsü Harry Kane (5) olurken, yine aynı grubun lider tamamlayan Belçika’nın yıldızı Romelu Lukaku ve B Grubu’nu ikinci sırada bitiren Portekiz’in dünyaca ünlü oyuncusu Cristiano Ronaldo 4’er gol kaydetti.

GOL YEMEYEN TEK TAKIM

Grup aşamasında gol yemeyen tek takım ise Uruguay oldu.

A Grubu’nda 3’te 3 yaparak son 16 turuna yükselen ve B Grubu ikincisi Portekiz ile eşleşen Uruguay, 3 maçında da kalesini gole kapatan tek takım olmayı başardı.

Galatasaraylı file bekçisi Fernando Muslera’nın kalesinin koruduğu Uruguay, ilk maçında Mısır’ı ve ikinci maçında Suudi Arabistan’ı 1-0, son maçında ise Rusya’yı 3-0 mağlup ederek +5 averaj ve 9 puan ile birlikte son 16 turuna yükselme başarısı gösterdi.

Uruguay’ın bu karşılaşmalarda kalesini gole kapatan file bekçisi, Fernando Muslera oldu. Galatasaray’da forma giyen Muslera, tüm grup maçlarında forma giyip gol yemeyen tek kaleci olmayı başardı.

SON 16 TURUNDAKİ EŞLEŞMELERİ

2018 FIFA Dünya Kupası’na yarın ara verilecek ve bu aranın ardından 30 Haziran’da son 16 turu maçları başlayacak.

Son 16 turundaki eşleşmeler ve program şu şekilde:

30 Haziran

17.00 Fransa – Arjantin (Kazan)

21.00 Uruguay – Portekiz (Soçi)

 1 Temmuz

 

17.00 İspanya – Rusya (Moskova)

21.00 Hırvatistan – Danimarka (Nizhny Novgorod)

2 Temmuz

17.00 Brezilya – Meksika (Samara)

21.00 Belçika – Japonya (Rostov)

3 Temmuz

17.00 İsveç – İsviçre (St. Petersburg)

21.00 Kolombiya – İngiltere (Moskova)

(K24)



  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir