December 12, 2018

Nürnberg’de Demokrasi ve Milli Birlik Coşkusu

  • 1 Year önce
  • 0

Nürnberg Başkonsolosluğu nezdinde  Maritim Otel’de yapılan ve  UETD, DİTİB, MUSİAD, TİAD,Türk Federasyon ile TGMN adlı Türk Sivil kuruluşlarının desteğini alan Demokrasi Ve Milli Birlik Günü coşku ile kutlandı. 

Başkanı Emin Bayram, DİTİB Nürnberg Başkanı Hasan Aslan ,İGMG İsmail Satır, DİTİB Kuzey Bavyera Başkanı Erhan Çınar, Fürth Ditib Başykanı Refet Avcı, Almanya Türk Federasyonu 1.Bölge Başkanı Kudret Yılmaz, CHP Kuzey Bavyera Başkanı Rifat Çolak , Nürnbergli şehit Serhat Önder’in kardeşi Gökhan Önder ile yüzlerce vatandaşımız hazır bulundu.

SELA VERİLDİ KUR’AN OKUNDU

Program Din Görevlisi Cevdet Akan’ın sela ve takiben Din Görevlisi Mehmet Ali Sarı’nın Kur’an-ı Kerim okuması ile başladı. Sırası ile Kudret Yılmaz, Hasan Aslan, Emin Bayram ile UETD Genel Başkanı Zafer Sarıkaya birer selamlama konuşması yaparak, 15 Temmuz’da Türk milletinin teröre geçit vermediğini vurguladılar.

?MUHTEŞEM KAHRAMANLIK?

Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ise konuşmasında, muhteşem kahramanlık destanı sayesinde Türk ulusu olarak büyük bir uçurumun kenarından dönüldüğünü vurguladı. Kül, tek yürek olarak toplanmış olmaktan gurur duyuyorum diye konuştu

15 TEMMUZDA TÜRKİYE BÜYÜK BADİRE ATLATTI?

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 15 Temmuz’da Türkiye’nin büyük bir badire atlattığını, anlatarak, herkesi hasretle kucakladığını belirtti. Şehit ve Gazilerimiz sayesinde darbecilere büyük bir darbe indirildiğini belirtti ve Nurnberg’le Şehit Serhat Önder?in kardeşi Gökhan Önder’i selamladı.

ŞEHİT DÜŞTÜLER, BAŞKENTİ DÜŞÜRTMEDİLER

Yasemin Asan, şehit aileleri ile yaptığı söyleşileri içeren kitabını tanıttı ve ?onlar şehit düştüler ama Başkenti düştürmediler? dedi.
Veysel Çelikdemir’in kum sanatı ile 15 Temmuz’u yansıtması büyük alkış aldı.
Ersin Düzen’ in moderatörlüğünde  Tecrübe konuşuyor, içimizdeki kahramanlar 15 Temmuz gecesini anlatıyor programında o geceyi yaşayan gaziler yaşadıklarını anlattılar. Etkinlik boyunca, ekranda Türkiye’deki kutlamalar da canlı olarak yansıtıldı.
Etkinlik sonunda, salonda Türk bayrakları ile kahramanlık şarkıları söylendi ve demokrasi bayramı coşku içinde sona erdi

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir