December 14, 2018

“Mavi Marmara şehitleriyle gurur duyuyoruz”

  • 7 Aylar önce
  • 0


Şanlıurfa’da STK’lar tarafından düzenlenen ‘Özgür Kudüs Yolunda Mavi Marmara’da Yaşananlar’ programına, HÜDA PAR milletvekili adayları Emin Güneş, Rüstem Çakmak, Cuma Aytiş, Ömer Debeş, Mustafa Köse ile İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Başkanı Behçet Atilla, STK’lar, Mavi Marmara Gazileri Eyüp Yaşar, Ramazan Baylan ve Şanlıurfalılar katıldı.

Balıklı Göl Platosunda kurulan Kudüs çadırında düzenlenen ‘Özgür Kudüs Yolunda Mavi Marmara’da Yaşananlar’ olayın tanıkları tarafından anlatıldı.

Programda, Mavi Marmara şehitleri anıldı. Mavi Marmara Gazileri Eyüp Yaşar ve Ramazan Baylan, o gece yaşananları anlatılırken, duygu dolu anlar yaşandı. Programda, sık sık tekbirler getirilirken, siyonistler telin edildi.

Programa katılan HÜDA PAR Şanlıurfa milletvekili adayı Güneş, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İslam ümmetinin Mavi Marmara şehitleriyle gurur duyduğunu ifade eden Güneş, olaydan sonra Türkiye’nin israil ile olan ilişkilerini askıya alması, Türkiye açısından kazanım olduğunu söyledi.

“Siyonistler hezimeti zafere dönüştürdü”

Mavi Marmara olayından sonra israil ile askıya alınan ilişkilerin yeniden düzeltilmesi için Türkiye’nin Gazze’ye uygulanan ambargonun kaldırılmasını ön şart olarak ileri sürmesinin muazzam olduğunu belirten Güneş, ancak beklenen sonuç elde edilmediğini söyledi.

Güneş, “Ne doğru bir özür dilendi. Nede, ambargo kaldırıldı. Üstelik Mavi Marmara’dan dolayı, Türkiye’de açılan davaların düşürülmesi için İsrail ile yapılan anlaşmanın Kudüs’te imzalanmış olması, ciddi tepkilere neden olurken, İsrail ise hezimeti zafere dönüştürmüş oldu.” dedi.

“İslam ümmeti bedel ödeyerek zaferi elde etmiştir”

“İslam Ümmetinin zaferleri bedel ödemekle elde edilmiştir.” diyen Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü.

“Zaferler, şehitler ve onların kanlarıyla elde edilmiştir. Mavi Marmara, bu manada bir şehadet mektebidir. Orada 10 kardeşimiz şehit verildi. Bu Gazze halkına manevi destek açısından güzel bir moral desteği oldu. Bunun devam ettirilmesi gerekiyor. İşgal rejiminin yaptıkları, sürekli baskı altında tutulması lazımdır. Uluslararası çapta eylemlerin devam ettirilmesi lazımdır. Kelime-i Tevhid bayrağı nasıl ki, farklı mezheplerden, meşreplerden kavimlerden insanları bir araya getiriyorsa, Gazze davası da, Kelime-i Tevhid bayrağı konumundadır. Çünkü Mavi Marmara ve Gazze söz konusu olunca, Müslüman kavimler bir tarafa, farklı dinlerden insanlar dahi israilin karşısında durdu. Ancak israil dostları müstesna. Siz Mavi Marmara gemisini Gazze’nin yardımına gönderdiğiniz zaman: Gazze’nin gerçek dostlarını, Ümmetin fedailerini ortaya çıkarmış oluyorsunuz. Birde, israil dostlarını da ortaya çıkarmış oluyorsunuz ki bunu 15 Temmuzda gördük. Bu yönüyle, Mavi Marmara unutulmaz ve aynı fonksiyonu icra edecek eylemlere de ümmetin ihtiyacı var.”

Program, yapılan dua ile son bulurken, STK’lar tarafından açılan Kudüs çadırının Ramazan ayının sonlarına kadar her akşam açık olacağı belirtildi.

   • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir