December 15, 2018

Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’ne Başladı

  • 1 Year önce
  • 0

Adalet Yürüyüşü başladı

Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’ adını verdiği yürüyüye başladı. Dün CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP olağanüstü toplanmış ve bu kararı almıştı. Kılıçdaroğlu bu sabah Güvenpark’a gelerek yürüyüşü başlattığını açıkladı. Kılıçdaroğlu şu açıklamayı yaptı:

‘Adalet istiyoruz’

Kendi ülkemizde gazetecilerin, vekillerin hapiste olmasını istemiyoruz. Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Bıçak kemiğe dayadın artık, yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bu ülke için bedel ödenecekse önce ben ödeyeceğim. Bu yürüyüşümüzün bir siyasal partiyle alakası yok, bu kutlu bir yürüyüş, bir adalet yürüyüşüdür. Hapishaneleri tıka basa olan bir ülkede adalet olmaz. Adalet, adalet, adalet. Bu zorlu kavramının hakkını vermek zorundayız. Herkesin düşüncesine saygılıyız ama herkes yargının bağımsızlığını savunmak zorundayız. Bütün dünya duysun biz dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Biz dikta yönetimi istemiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz

Parti logosu yok

CHP lideri bu yürüyüşte CHP’ye ait bir logo kullanmıyor. Eşi, oğlu ve gelini de Kılıçdaroğlu’nun yanında yürüyor.

Kılıçdaroğlu ilk açıklamayı evinden çıkarken yaptı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara’daki evinden çıktı. Eşi ve oğluyla Güvenpark’a doğru yola çıkan Kılıçdaroğlu, evinin önünde gazetecilere şu açıklamayı yaptı: “Adalet Yürüyüşü’ne başlıyorum. Umarım vicdanları sağır olanlar bize duyarlar. Biz gerginlik kavga istemiyoruz, biz hapishanede gazeteciler istemiyoruz. Bunlar bize acı veriyor. Bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli ben ödeyeceğim demiştim. Şimdi yürüyüşe başlıyorum. Bu yürüyüş son olmayacak.”

Korumalar dikkat çekti

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünde korumalar dikkat çekti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir