January 20, 2019

HDP Urfa’da aday adayları halka tanıttı

  • 8 Aylar önce
  • 0


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa’da Aday Adayları tanıtım programı düzenledi. Big Nobel Düğün Salonu’nda düzenlenen programa HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, HDP Aday Adayları’nın yanı sıra 200’ü aşkın yurttaş katıldı.

Programın yapıldığı salona “Yurttaş,  yoldaş, arkadaş Demirtaş” ve “Her yerde hep beraber diyebilmek için bizler kazanacağız” pankartının yanı sıra HDP Eş Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafları asıldı.

Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler adına saygı duruşundan sonra HDP İl EŞ Başkanı Rıdvan Yavuz 24 Haziran seçimleri için Urfa olarak hazır olduklarını belirtti. 7 Haziran seçimlerinde birçok arkadaşının şuan cezaevinde olduğunu söyleyen Yavuz, Urfa’nın tutuklu belediye başkanlarının adını sayarak, “Onların adına da çalışacağız” dedi.

Yavuz’un konuşmasından sonra HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş HDP’nin dün örtülü bir şekilde baraj altında kalması için planların yapıldığını kaydederek, “ Haziran seçimlerinde bunu yaptılar, Kasım seçimlerinde bunu yaptılar fakat baktılar ki beyhude. HDP’nin yeşerdiği fidanlığın her geçen gün aldığı saldırılara rağmen, HDP’nin fidanlığının gün geçtikçe geliştiğini büyüdüğünü gördük. Bu fidanlığa karşı iktidarın ne yapması gerekiyor, örtülü bir şekilde bunu yok etmek yerine, aleni bir şekilde bir cephe alındı bu fidanlığa karşı. Bir tarafta Cumhur ittifakı kurdular, diğer tarafda da  adına millet ittifakı dediler.  Her iki ittifak da zahiren rakip görünse de, hedeflerinde aleni bir şekilde HDP’yi baraj altına çekmek var. Ama emin olun, bunu başaramayacaklar” dedi.

Erdoğmuş’un konuşmasından sonra, HDP Şanlıurfa Aday Adayları tanıtımına geçildi. 54 kişilik bir listeden oluşan adaylardan 10’unu kadın aday adayları oluşturuyor. Aday adaylarının isimlerinin okunması ve selamlamalarından sonra program sona erdi.  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir