December 15, 2018

Dava adamı Dr. Ahmet İnan sahadan ayrılmıyor

  • 6 Aylar önce
  • 0


Şanlıurfa’nın en önemli hekim ve siyasetçilerinden olan Dr. Ahmet İnan, 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimde Ak Parti’den aday adayı oldu. Parti tarafından her ne kadar aday gösterilmese de Dr. Ahmet İnan, partisine olan sadakati ve sorumluluk bilinciyle sahadan ayrılmıyor.

Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı merhum M. Akif İnan’ın kardeşi Dr. Ahmet İnan, 24 Haziran’da yapılacak seçimler için çalışmalarını sürdürüyor. Ak Parti İl Başkanlığına Şanlıurfa’dan bu yıl 300 aday adayı başvuru yaptı. Bunların arasında da dava ve fikir adamı Dr. Ahmet İnan da bulunuyor. İnan, 14 aday arasından her ne kadar gösterilmese de o sanki adaymış gibi seçim çalışmalarını yürütüyor. Seçim büroları açılışı, parti toplantıları ve diğer programlarda ilk sıralarda hep önde onu görmek  mümkün.

DR. AHMET İNAN KİMDİR?

1952 Yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve ortaokulu Şanlıurfa’da okudu. 1968 Yılında Urfa Lisesini birincilikle bitirip Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 1975 Yılında mezun oldu ve Taksim İlk yardım Hastanesinde ihtisasa başladı. 1980 Yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Askerliğini Kayseri Askeri Hastanesinde Uzman Teğmen olarak yaptı. 1981 Yılında Şanlıurfa Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı. 10 Yıl Başhekim olarak idari görevde bulundu.

Özel Şanmed Hastanesi kurucularından olup, Yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Halen aynı Hastanede Operatör Doktor olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yerli ve yabancı Tıp dergilerinde makaleleri yayınlanmıştır. Ulusal Cerrahi Derneğine, Türk Kolon ve Rectum Cerrahi Derneğine, Hepatico-bilier Cerrahi Derneğine, Ulusal Endoskopik-Laparaskopik Cerrahi Derneğine, Endokrin Cerrahi Derneğine üye olup, Şanlıurfa İlahiyat Vakfı ve Şurkav Vakfı Mütevelli Heyetinde aktif olarak çalışmaktadır. Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı merhum M. Akif İnan’ın kardeşidir.  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir