October 21, 2018

CHP’nin milletvekilli adayları belli oldu

  • 5 Aylar önce
  • 0


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 24 Haziran’daki seçimlerde, 27’inci dönem milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu. 600 kişilik liste, CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ve beraberindeki heyet tarafından YSK’ya teslim edildi. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölge 1. sıradan aday oldu. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya 1. sıradan, Bülent Tezcan Aydın 1. sıradan Abdüllatif Şener Konya 1. sıradan aday oldu.

 

CHP’nin milletvekili listesi şöyle: 

 

ADANA

 

1-AYHAN BARUT

 

2-ORHAN SÜMER

 

3-MÜZEYYEN ŞEVKİN

 

4-BURHANETTİN BULUT

 

5-OYA TEKİN

 

6-OSMAN BERKE DUVAN

 

7-MEHMET SABAHŞEN

 

8-MUSTAFA KEMAL ÖZKAN

 

9-BÜLENT ÖĞRÜ

 

10-GÖKÇE PİŞKİN

 

11-BERFU SALICI YAKIT

 

12-SIDIKA HALICIOĞLU

 

13-ONUR AKPINAR

 

14-ÖZGÜR ULAŞ ILGIN

 

15-GÜVEN BOĞA

 

ADIYAMAN

 

1-ABDURRAHMAN TUTDERE

 

2-MUSTAFA HAKKAN KILINÇ

 

3-MAHMUT NEDİM EVLİ

 

4-SONGÜL VARKİ YILDIRIM

 

5-MÜSLÜM ASLANOĞLU

 

AFYON

 

1-BURCU KÖKSAL

 

2-AHMET HAKAN UYAN

 

3-İSMAHAN NERGİZ

 

4-RAMAZAN AKGÖZ

 

5-ERTUĞRUL YILMAZ

 

6-MEHMET KEMAL DEMİRKIRKAN

 

AĞRI

 

1-KEMALETTİN KOÇAK

 

2-MUHAMMED ASLAN

 

3-MEHMET SIDDIK YEL

 

4-MURAT YILDIRIM

 

AMASYA

 

1-MUSTAFA TUNCER

 

2-ARİFE SERPİL SARAÇOĞLU

 

3-HÜSEYİN ACAR

 

ANKARA 1. BÖLGE

 

1-TEKİN BİNGÖL

 

2-LEVENT GÖK

 

3-ALİ HAYDAR HAKVERDİ

 

4-BÜLENT KUŞOĞLU

 

5-GAMZE TAŞCIER

 

6-EKREM KEREM OKTAY

 

7-MEHMET HADİMİ YAKUPOĞLU

 

8-HÜSEYİN TARIK ŞENGÜL

 

9-ALİ HİKMET AKILLI

 

10-AYLİN YAMAN

 

11-UMUT ERARSLAN

 

12-KAMER GÖZAÇIK ŞEN

 

13-CANSEL GÜVEN

 

ANKARA 2. BÖLGE

 

1-NİHAT YEŞİL

 

2-YILDIRIM KAYA

 

3-SEMRA DİNÇER

 

4-KENAN NUHUT

 

5-MURAT KAVUNCU

 

6-BEKİR SAMİ DOĞAN

 

7-ALİBEY YÜKSEL ORTAOKUL

 

8-MUSTAFA NADİR ER

 

9-SUNA KERİMOĞLU

 

10-DENİZ ÇAKIR

 

11-BARIŞ CAN SARAÇOĞLU

 

ANKARA 3. BÖLGE

 

1-AHMET HALUK KOÇ

 

2-MURAT EMİR

 

3-AHMET ERSEN ÖZSOY

 

4-SERVET ÜNSAL

 

5-ALİ BAŞKARAAĞAÇ

 

6-AHMET MEŞE

 

7-UMUT AKDOĞAN

 

8-BATTAL YILDIZ

 

9-GÜLŞAH DENİZ ATALAR

 

10-TEMEL BORGA BUDAK

 

11-İLKE ÇAKAR

 

12-BİLAL YILMAZ

 

ANTALYA

 

1-DENİZ BAYKAL

 

2-ÇETİN OSMAN BUDAK

 

3-RAFET ZEYBEK

 

4-AYDIN ÖZER

 

5-SEMİH ESEN

 

6-FİGEN ALBUGA ÇALIKUŞU

 

7-SEVGİ DOĞAN

 

8-NAZMİ GÜNDÜZ

 

9-ŞENGÜL YEŞİLDAL

 

10-NUSRET BAYAR

 

11-VAHAP TUNCER

 

12-KEMAL BİLAL ÖNER

 

13-ALİ TAKAVUT

 

14-SİBEL GEZEN

 

15-ÖZLEM ŞAHİN

 

16-İSMAİL HAKKI GÜL

 

ARTVİN

 

1-UĞUR BAYRAKTUTAN

 

2-YALÇIN EMİRALİOĞLU

 

AYDIN

 

1-BÜLENT TEZCAN

 

2-HÜSEYİN YILDIZ

 

3-SÜLEYMAN BÜLBÜL

 

4-MUSTAFA İBERYA ARIKAN

 

5-ÖZLEM BURCU UĞAN SEVİM

 

6-KAAN ERÇETİN

 

7-KEMAL GÜNERİ

 

8-FULYA ÜSTÜNDAĞ

 

BALIKESİR

 

1-AHMET AKIN

 

2-FİKRET ŞAHİN

 

3-ENSAR AYTEKİN

 

4-İRFAN BARIŞ

 

5-SEVAL BOZKURT

 

6-ENDER BİÇKİ

 

7-NEŞE ZENGİN

 

8-BERRİN GENÇOĞLU

 

9-OĞULCAN KOÇAK

 

BİLECİK

 

1-YAŞAR TÜZÜN

 

2-FAİK AKARKARASU

 

BİNGÖL

 

1-VAHDETTİN UZUNYAYLA

 

2-MEHMET EVRAN

 

3-ÇETİN SAĞSÖZ

 

BİTLİS

 

1-SIDDIK GÖZEGER

 

2-SÜLEYMAN BAŞTÜRK

 

3-TUFAN SUBAŞI

 

BOLU

 

1-TANJU ÖZCAN

 

2-ÖZER ÖZCAN

 

3-HÜSEYİN CAHİT ÇINGI

 

BURDUR

 

1-MEHMET GÖKER ÜNİVERSİTE

 

2-RECEP MUTLUCAN

 

3-OSMAN GÖK

 

BURSA 1.BÖLGE

 

1-LALE KARABIYIK

 

2-ERKAN AYDIN

 

3-NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU

 

4-KAYIHAN PALA

 

5-ÖZGÜR ERDURSUN

 

6-GÜRKAN ESEN

 

7-DENİZ BAYKAL

 

8-SERKAN ÖZTÜRK

 

9-İBRAHİM MART

 

10-AYTAÇ ŞAHİN

 

BURSA 2.BÖLGE

 

1-ORHAN SARIBAL

 

2-YÜKSEL ÖZKAN

 

3-MUSTAFA ŞENYURT

 

4-ERKAN DÖNMEZ

 

5-SÜLEYMAN AYYILMAZ

 

6-ŞAHİN SEVİNÇ

 

7-MERAL ALTUNTAŞ

 

8-KEMAL ATAN

 

9-BARAN GÜNEŞ

 

10-HÜLYA DİNK

 

ÇANAKKALE

 

1-MUHARREM ERKEK

 

2-ÖZGÜR CEYLAN

 

3-METİN ÜMİT URAL

 

4-SONGÜL ŞENTÜRKLÜ

 

ÇANKIRI

 

1-MURAT BERAT ATALAY

 

2-İBRAHİM GÖNÜLTAŞ

 

ÇORUM

 

1-TUFAN KÖSE

 

2-BURÇİN SOLMAZ POLAT

 

3-GÜRSEL YILDIRIM

 

4-MEHMET TAHTASIZ

 

DENİZLİ

 

1-GÜLİZAR BİÇER KARACA

 

2-KAZIM ARSLAN

 

3-HAŞİM TEOMAN SANCAR

 

4-ÜNAL KARAOSMANOĞLU

 

5-İLHAN ÖZCAN

 

6-ÖZGÜR SAVAŞ BAYAR

 

7-ŞENİZ DOĞAN

 

8-BİLGEHAN BURGUL

 

DİYARBAKIR

 

1-MAHMUT AZİZ USAL

 

2-TURGUT KILIÇ

 

3-MEHMET ŞERİF DOĞRU

 

4-AHMET ÖZGÜVERCİN

 

5-BERİVAN ALABALIK

 

6-HEBUN KAPLAN

 

7-DENİZCAN EŞİYOK

 

8-EMRAH ANLI

 

9-GÜLAY EMRE

 

10-UMUT YETİŞSİN

 

11-ABDURRAHMAN BERAT AKTAŞ

 

12-BEHİYE KÜDEN

 

EDİRNE

 

1-OKAN GAYTANCIOĞLU

 

2-YAKUP ATALAY

 

3-EDİZ ÜN

 

4-ERDOĞAN GÜMÜLCİNELİ

 

ELAZIĞ

 

1-GÜRSEL EROL

 

2-EMRAH ÖZDEN

 

3-AYTEN ÇEKİL

 

4-NAZMİ GÜRBÜZ

 

5-MESUT BASKAN

 

ERZİNCAN

 

1-AYHAN DOĞAN

 

2-TUĞRUL YILDIRIM

 

ERZURUM

 

1-NACİ TURAN

 

2-NAMİYE SINIRKAYA

 

3-GENÇAY UĞRAŞ

 

4-SERHAT CAN EŞ

 

5-TACETTİN KIZILOĞLU

 

6-HAKAN KOÇ

 

ESKİŞEHİR

 

1-UTKU ÇAKIRÖZER

 

2-JALE NUR SÜLLÜ

 

3-NURAY AKÇASOY

 

4-MEHMET ENGİN ÇAKMAK

 

5-SİNAN ÖZKAR

 

6-RECEP CENGİZ

 

7-METİN TOMSUK

 

GAZİANTEP

 

1-BAYRAM YILMAZKAYA

 

2-ÖZGÜR YILMAZ

 

3-İRFAN KAPLAN

 

4-HASAN ÖZTÜRKMEN

 

5-HÜSEYİN YALÇIN

 

6-ADİLE MERVE ALTINBAŞ YILMAZ

 

7-HÜSEYİN CAHİT KARGINER

 

8-NESRİN TUNCEL

 

9-SELİM KARAHAN

 

10-ERDİNÇ TÜTÜNCÜLER

 

11-NERİN TÜRKMEN

 

12-NACİ KILIÇ

 

13-YILMAZ DEMİRDELEN

 

14-MEHMET TURAN GÜNDOĞDU

 

GİRESUN

 

1-NECATİ TIĞLI

 

2-REŞAT NURİ ÖZDEMİR

 

3-İBRAHİM AKGÜN

 

4-SEVGİ UTLU GÜNGÖR

 

GÜMÜŞHANE

 

1-MAHİR CAN

 

2-RAMAZAN AYAS

 

HAKKARİ

 

1-NAZIM DEMİR

 

2-ERŞAT İNAN

 

3-NAZMİ KIZILBAN

 

HATAY

 

1-SERVET MULLAOĞLU

 

2-NERMİN YILDIRIM KARA

 

3-SERKAN TOPAL

 

4-MEHMET FATİH TURAN

 

5-MEHMET GÜZELMANSUR

 

6-İSMET TOKDEMİR

 

7-CEMİYET KIŞLIOĞLU

 

8-YÜKSEL OYMAK

 

9-BESİM UNSALDI

 

10-BİLGEN DUMAN

 

11-DÖNDÜ DİLAN KARTAL

 

ISPARTA

 

1-MUSTAFA CEYHAN

 

2-İSA ÖNDER DİNÇTÜRK

 

3-ZAFER SAĞLAM

 

4-EYUP ERSOY

 

MERSİN

 

1-CENGİZ GÖKÇEL

 

2-ALPAY ANTMEN

 

3-ALİ MAHİR BAŞARIR

 

4-NEVİN ZAİMOĞLU

 

5-CAVİDAN DEMİRAĞ

 

6-SEYİT ÖZANANAR

 

7-ALPER TURNA

 

8-ALPTEKİN ESER

 

9-DİLARA ÖZKINA

 

10-KENAN HAZAR

 

11-HİDAYET OĞUZ

 

12-SİBEL GAZİ TABEL

 

13-MİRZA TURGUT

 

İSTANBUL 1. BÖLGE

 

1-MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ

 

2-GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ

 

3-ONURSAL ADIGÜZEL

 

4-FETHİ AÇIKEL

 

5-GÜRSEL TEKİN

 

6-İLHAN KESİCİ

 

7-OĞUZ KAAN SALICI

 

8-MAHMUT TANAL

 

9-İBRAHİM ÖZDEN KABOĞLU

 

10-SALİHA SERA KADIGİL SÜTLÜ

 

12-MUSTAFA OKTAY AKSU

 

13-HASAN UZUNYAYLA

 

14-MUSTAFA ÖZTAŞKIN

 

15-TAHSİN USTA

 

16-HÜSEYİN SAĞ

 

17-BERİL ÖNER

 

18-YÜKSEL TAŞKIN

 

19-HASAN BASRİ ÖZBEK

 

20-DENİZ DOĞAN GÜNAY

 

21-ERTAN AKSOY

 

22-NURAY ÇEPNİ

 

23-DUYGU ÇELİK

 

24-ARZU ÖZALP

 

25-PINAR UZUN

 

26-TUBA TORUN

 

27-ALİ RIZA YILDIRIM

 

28-YÜCEL OTO

 

29-MURAT CİRAV

 

30-MELİS TİMUR

 

31-EMRE AKKUŞ

 

32-UMUT ÇAKIR

 

33-AYLİN SARITAŞ

 

34-GAZİ KARAKURT

 

35-TİMUÇİN GÜLTEKİN

 

İSTANBUL 2. BÖLGE

 

1-KADRİ ENİS BERBEROĞLU

 

2-AYKUT ERDOĞDU

 

3-AHMET TUNCAY ÖZKAN

 

4-MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU

 

5-YÜKSEL MANSUR KILINÇ

 

6-YUNUS EMRE

 

7-GÖKAN ZEYBEK

 

8-ALİ ŞEKER

 

9-DERYA ŞENTÜRK

 

10-MERSİN BALKAN

 

11-MEHMET DİRİBAŞ

 

12-BAHATTİN TURNALI

 

13-FERHAT EPÖZDEMİR

 

14-İSMAİL YÜKSEL

 

15-ADNAN AYBER

 

16-BURAK KAAN YILMAZSOY

 

17-CANAN SEZENLER

 

18-HACER FOGGO

 

19-GÜVEN KARATAŞ

 

20-YUSUF KENAN KOLAT

 

21-VEYSİ SİNAN BOZDEMİR

 

22-CEM CENGİZ YILMAZ

 

23-ECE BATUMLU TALAS

 

24-PELİN YURDAKUL

 

25-ŞEYMA DUMRUL

 

26-YUSUF ERGÜVEN

 

27-ÖZGÜR DÜZGÜN

 

28-DENİZ KAYA

 

İSTANBUL 3. BÖLGE

 

1-ENGİN ALTAY

 

2-ERDOĞAN TOPRAK

 

3-MEHMET BEKAROĞLU

 

4-ZEYNEL EMRE

 

5-SİBEL ÖZDEMİR

 

6-ÖZGÜR KARABAT

 

7-TURAN AYDOĞAN

 

8-EMİNE GÜLİZAR EMECAN

 

10-TURAN HANÇERLİ

 

11-BAYRAMALİ ÇEŞMECİ

 

12-ALİ ULVİ GÖKBULAK

 

13-MEHMET SAİT YÜCEL

 

14-ALİ MUHİTTİN TIĞLI

 

15-SİNAN KARAHAN

 

16-SİNAN KARACA ÖZTÜRK

 

17-MAHFUZ YETÜT

 

18-ŞAHANIM METER

 

19-IRMAK NERİMAN NEBİOĞLU

 

20-YAĞMUR GEYGEL

 

21-ENGİN ERTAÇ

 

22-CEMİL CAN DİNÇ

 

23-AYCAN ERİNSEL ÖZİSTEK

 

24-HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN

 

25-SEDA ÖNDER

 

26-BEKTAŞ DAVUTOĞLU

 

27-ARZU ATTEPE

 

28-HÜSEYİN DURAN

 

29-ERDAL SARIKAYA

 

30-ELİF KESKİNEL ÜLKER

 

31-ALİ OSMAN ÖZDİLEK

 

32-KEMAL ÖZKİRAZ

 

33-İLYAS DUMAN

 

34-OSMAN TELLİOĞLU

 

35-ŞEBNEM NUR ÇALIŞKAN

 

İZMİR 1. BÖLGE

 

1-MURAT BAKAN

 

2-SELİN SAYEK BÖKE

 

3-ÖZCAN PURÇU

 

4-KANİ BEKO

 

5-MEHMET ALİ ÇELEBİ

 

6-TACETTİN BAYIR

 

7-EDNAN ARSLAN

 

8-SEFER İPEKLİ

 

9-KAZIM UMDULAR

 

10-NİLAY KÖKKILINÇ

 

11-EZGİ DENİZ URUNGA

 

12-DEVRİM BARIŞ ÇELİK

 

13-ZEKİYE SEDA SÖNMEZ

 

14-ŞENER AKDEMİR

 

İZMİR 2. BÖLGE

 

1-KEMAL KILIÇDAROĞLU

 

2-AHMET ÜNAL ÇEVİKÖZ

 

3-KAMİL OKYAY SINDIR

 

4-ATİLA SERTEL

 

5-SEVDA ERDAN KILIÇ

 

6-MAHİR POLAT

 

7-BEDRİ SERTER

 

8İDRİS YAVUZYILMAZ

 

9-ALİ ENGİN

 

10-SALİH ÖZÇİFÇİ

 

11-MEHMET BİRLİK

 

12-ONUR KADİR ERYÜCE

 

13-HATİCE ZEYBEK

 

14-EBRU OKAY

 

KARS

 

1-BARLAS SULU

 

2-FATİH KAMİL ERKOÇ

 

3-AYSEL SADAK İLTAŞ

 

KASTAMONU

 

1-HASAN BALTACI

 

2-AYŞEGÜL SOYLU MUSLU

 

3-DEVRİM EZGİ ÖZALP

 

KAYSERİ

 

1-ÇETİN ARIK

 

3-AŞKIN GENÇ

 

4-İBRAHİM KAAN

 

5-MAZHAR OĞUZ ÖZSOY

 

6-GONCA YELDA ORHAN

 

7-RECEP BULUT

 

8-METİN KANTARCI

 

9-KADİM ŞAHİN

 

10-NİZAMETTİN TEMEL

 

KIRKLARELİ

 

1-VECDİ GÜNDOĞDU

 

2-TÜRABİ KAYAN

 

3-İNCİ TUNÇ

 

KIRŞEHİR

 

1-METİN İLHAN

 

2-ÇAĞDAŞ GÖKALP

 

KOCAELİ

 

1-FATMA KAPLAN HÜRRİYET

 

2-HAYDAR AKAR

kaynak:www.mezopotamyaajansi.com



  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir