December 14, 2018

Çev-gön başkanı çakardan mardin rektöre sitem.

  • 6 Aylar önce
  • 0


Çakar’ın yaptığı yazılı açılmasını aynen yayınlıyoruz.

KIZILTEPE’YE “ÜVEY EVLAT” MUAMMELESİ BİZİ ÜZÜYOR

Kızıltepe ilçesi halkına üvey evlat muamelesi yapılıyor. Mardin Valisi Sayın Mustafa Yaman ve Kızıltepe Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaşı’na, Kızıltepe Sorunlarıyla ilgili raporu sunmak için, isteklerimizi dile getirmek için 3 kere randevu istedim.

HER SEFERİNDE OLUMSUZ CEVAP ALDIM…

Bu benim için sorun değil. Benim amacım gidip onlarla fotoğraf çektirip medyaya vermek değil.

. Ben halkımın sorunlarını devlet erkanına ulaştırmak istedim, nedense olumlu bir cevap alamadım. Ama ben her türlü sosyal medyadan olsun, çalışmalarımla olsun bu halkın sorunlarıyla ilgilendim Gündeme taşıyorum kamuoyu ile paylaşıyorum.

Ne Mardin, ne de hiç bir ilçesi, Kızıltepe halkı kadar hakkını hukukunu arayan bir ilçe yoktur.

Federasyonlarıyla, STK’larıyla, Muhtarlarıyla, Çiftçileriyle, Halkıyla, Gençleriyle, Basınıyla, 300 bine yakın nüfusunun öncelik taşıyan sorunları her zaman gündeme taşıyor yetkililere ilgililere rapor halinde sunuyor basın yolu ile de kamuoyunu bilgilendiriyor ama nafile.

Başta önceki dönem şimdiki dönem uyuyan vekiller çıksın bu ilçe için ne gibi hizmetler yapmışlar bana bu halka açıklama yapsınlar.

Buradan başta Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Sayın Ahmet AĞIRAKÇA’ya sesleniyorum ilçeler arasındaki bu ayrımcılık niye?

İlçemiz Kızıltepe 300 bine yakın nufusuyla Türkiyenin 43 ilinden daha büyük olan bu ilçede daha ne bir Yüksek Okul ne bir Fakülte ne bir Üniversite ne bir Ziraat fakültesi bu halka yapılan bu haksızlık vicdanlara sığmaz .

Yetkililer nerde, ilgililer nerede, uyuyan vekiller nerede? Bu 8 yıldır mücadele ediyoruz, Rektör Sayın Ahmet Ağırakça, vali ve kaymakam Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneğini ziyarete geldiler söz verdiler vaat verdiler STK’ların huzurunda basına açıklama yaptılar kamuoyuna duyurdular.

Bu ilçeye hemen bir yüksekokul yapılacak, ardından bir Ziraat Fakültesi ws yapılacak.İlçemiz Kızıltepe adına bir Yüksekokul yaptılar tabelası Mardin İstasyonda görünüyor deme ki onu da Kızıltepe layık görmüyor yazık günah…

Şimdi ben sayın Valimize, Sayın Rektöre, Yetkililere ilgililere sesleniyorum. Mardin’e Midyat’a Artuklu’ya yapılan hizmetlerine bir göz atsın. Mardin Midyat ve Artuklu Nüfusunun toplamı Kızıltepe İlçesi kadar olmazken oralara yapılan bu yatırımlar, bu hizmetler, kim, kimler yapılıyor bu ilçe Kızıltepe niye ihmal ediliyor buna aklım ermiyor?

Bu 7-8 yıldır çalışma ve faaliyetlerimiz devam ediyor her yıl gündeme taşıyoruz.

İlçemizin öncelik taşıyan raporunu ilgililere sunmak için Sayın Valimizden 3 sefer randevu istedim valilik özel kalem Müdürü Cengiz bey bana randevu vermedi.

İlçemiz Kızıltepe Kaymakamlığından 2 sefer randevu istedim bana randevu vermedi.

Benim bu ilgililerle görüşmem şahsi bir durum, makam, koltuk bir beklenti ya da ticaretle uğraştığım da yok ki bir istekte bulunayım tek isteğim bu onurlu halkın öncelik taşıyan sorunlarını kendilerine iletmek

Tek isteğim bu onurlu halkın bu ilçenin öncelik taşıyan sorunların kendilerine sunması için mağdur olan bu halkın mağduriyetinin giderilmesin için öneride bulunmaktı..

Ama tüm bu imkanlara rağmen bu raporlarımızı tüm yetkililere ilgililere resmi yoldan ve basın yolu ile de kendilerin ilettik hatta bu öncelik taşıyan sorunlarımızı BİMER hattına ve de özelden Başbakan ve Cumhurbaşkanına da ilettik.

Temennimiz bu seçilen yeni Vekillerimiz geçen dönem ve şu anki vekiller gibi olmamalarını temenni ediyoruz.

Bu yolda benimle olan Federasyonlarımıza, Derneklerimize, Basınımıza, Gençlerimize, Halkımıza teker teker teşekkürlerimi borç biliyorum.

Menduh ÇAKAR

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir