November 16, 2018

ASKON, Şanlıurfa’nın ” BAKAN”I Mutlaka Olmalı

  • 5 Aylar önce
  • 0


Tarım şehri Şanlıurfa’nın bunun yanında tarıma bağlı bir sanayi şehrine dönüşmesi gerektiğini, kişi başına milli gelirinin de Türkiye ortalamasının üzerine çıkması gerektiğini ifade eden ASKON Şube Başkanı Şahin, Şanlıurfa’nın kalkınma ve gelişmesine bütüncül bakılması gerektiğini söyledi. Kent gelişirken bazı alanlarda kayıplar yaşandığını, dünyanın her yerinde potansiyeli olan şehirlerin çok özel konumu bulunduğunu ifade eden Şahin, dış hatlarda Şanlıurfa’dan direkt uçuşların hala yapılamadığını da hatırlatarak, Turizm şehrinin Turistik tesislerdeki doluluk oranlarının arzulanan seviyelerin altında kaldığını, Şanlıurfa’da turistlerin kalış süresinin de ortalama bir gün olduğunu vurguladı.

Şahin, “İktidar Partisine gerek yerel ve gerekse genel seçimlerde desteğini hiç esirgemeyen Şanlıurfa’mız 2002 yılından bu yana yüksek oy oranıyla iktidara büyük destek vermiştir. Ülke olarak hükümetimiz tarafından belirlenen 2023 hedeflerine topyekûn ulaşabilmemiz için illerimizin gelişme hızı fevkalade önem taşımaktadır.

İlimiz bu hedeflere ulaşmak için katkı sağlama potansiyeline sahip olup bu potansiyeli gerektiği gibi değerlendiremediğinden arzu edilen sosyal ve ekonomik gelişmeyi maalesef sağlayabilmiş değildir.

Şanlıurfa’nın cazibesinin arttırılması gerekmektedir. Hükümetimiz Şanlıurfa için bugüne kadar pozitif ayrımcılık yapmış hizmete susayan ilimiz son yıllarda gelen yatırımlarla atağa geçmiştir. Bu güçlü yatırımları ve birlikteliğimizi pekiştirmek, yarım kalan projelerin tamamlanması ve bu sayede ilimizin gelişmesinde olumlu neticelere ulaşmak adına Şanlıurfa’mızın bu dönemde de bir bakanı olmasını arzu etmekteyiz. İlimizin yeniden bir bakan kazanması ve makûs tarihinin değişmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızdan yardım beklediğimizi kamuoyu nezdinde arz ve talep ederiz.” diye konuştu.  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir